Після весілля відчуваю постійний стрес від сімейного життя. Чому так?

Анонім

Заміжжя не в радість. Раніше романтика, побачення, а тепер обов’язки. Чи минуть мої внутрішні переживання чи сім’я не для мене?

Відповідь психолога
Автор
Марія Кравчук
Психолог, HR-експерт і коуч, спікер. Автор досліджень з професійного вигорання, стресу, тривожності.

Причини стресу у заміжньої жінки

Психологія заміжньої жінки не сильно відрізняється від незаміжньої психології. Чому ж до весілля більшість наречених щасливі, а через рік після весілля перебувають у стресі?

Які причини жіночого стресу після весілля? Відмова чоловіка від виховання дітей, надмірне навантаження? Коли вона втрачає щастя в сім’ї і перетворюється на робочого конячка, що плаче ночами на подушку?

Спробуємо розібратися. Не розглядатимемо домашнє насильство, інші форс-мажорні ситуації у сімейному житті. Звичайна середньостатистична дружина у звичайній сім’ї: чого їй не вистачає? Чому нещасна? Чи можна допомогти?

Симптоми стресу у жінок

Жінка живе любити. Часто любити не виходить. Мало кохання? Виникає стрес. Слідом за ним – депресія. Відсутність романтики у подружніх стосунках після активних залицянь до весілля вводить дружину у стан паніки. Вона:

  • перестає посміхатися,
  • доглядати за тілом,
  • часто злиться і зриває злість на близьких,
  • плаче з будь-якого приводу,
  • старається приходити додому з роботи пізніше і йти на роботу раніше,
  • перестає готувати смачно для сім’ї…

Така поведінка викликає ще більше небажання чоловіка щось робити для дружини. Це психологія чоловіка: коли він бачить дружину нещасною, у нього зовсім зникає бажання бути дбайливим.

Це далеко не всі ознаки жіночого стресу. Мати сімейства, яка працює з ранку до вечора, якій не допомагають чоловік, батьки, подруги розуміє, про що йдеться.

Стрес у сім’ї: основні причини

Можна виділити 4 основні причини жіночого стресу:

  1. Надмірна зайнятість, завантаженість роботою та побутовими справами.

Пам’ятаєте старі фото військових та повоєнних років? Там зображені жінки на той час. Грубуваті риси обличчя, міцні тіла, навислі брови та втомлені очі. Зовні дуже нагадують чоловіків. Це приклад, коли Ви починаєте все тягнути на собі і забуваєте, що Ви не кінь, і не чоловік.

  1. Нестача часу для себе.

Залишатися ніжним, ласкавим, добрим, усміхненим, і дарувати всім любов – це особлива праця. Для цієї роботи потрібно зупинятися та наповнюватися ресурсом. Догляд за тілом, спілкування з подружками, рукоділля, читання улюблених книг, медитація, просто полежати годинку, зависнути в соцмережах – все це заспокоює жіночий розум і виводить його зі стресу. Ігнорування жінкою відпочинку створює проблеми тим, хто її оточує.

  1. Відсутність спілкування між подружжям.

Немає часу один на одного, спільних інтересів, емоційної близькості. З життя зникла романтика. Чоловік став чужою людиною, перестав говорити приємні слова, робити компліменти, доглядати, дарувати квіти. Побут з’їв стосунки. Робота, діти, батьки, телевізор, соцмережі, друзі, подруги – будь-що може красти час і увагу, яку Ви витрачали один на одного до шлюбу.

  1. Післяпологовий стрес у жінок.

Дитина в будинку – це вже стрес. Якщо породіллі не допомагають бабусі, мами, чоловік, вона обов’язково почне нервуватись і дратуватися. Жінці після пологів потрібна особлива підтримка та турбота. Час побути однією, усвідомити себе матір’ю – це найцінніше, що вона може отримати від рідних.

Як пережити стрес у сім’ї?

Ці причини мають загальну суперпричину – брак уваги, турботи, кохання з боку близьких. Коли жінка відчуває (думає), що вона нікому не потрібна, то підсвідомо починає руйнувати себе та оточуючих. Недолік спілкування чоловіка та дружини, відсутність допомоги від батьків дає привід так думати.

Потрібно вибудувати у житті пріоритети. Що важливо? Щаслива родина? Успішний бізнес? Гроші? Романтика із чоловіком? Щастя та здоров’я близьких? Діти?

Чесно дайте відповідь, не намагаючись “осягнути неосяжне”, відкиньте все зайве і зосередьтеся на головному. Не можна встигати все і вдома, і на роботі. Десь обов’язково зламається. Вибирайте кар’єру чи сім’ю, свободу чи спробу бути ідеальною. Поєднувати і бути одночасно щасливою ще не вийшло ні в кого.

Наслідки стресу у жінок плачевні: зруйнована сім’я, підірване здоров’я, втрата віри у власні сили, небажання жити. Не варто накопичувати проблеми у собі. Розберіться в цілях та сенсі власного життя. Якщо не можете зробити це самостійно – зверніться до хорошого психолога. Він розставить усе по поличках.

Стрес піде, коли з’явиться рішучість досягти справжньої мети – бути щасливою та коханою. Грамотний психолог допоможе подолати будь-які перешкоди на життєвому шляху.

Усього найкращого, психолог Марія Кравчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *